Av. Gökhan AĞDEMİR

 

Özgeçmiş

1980 yılında Ardahan Çıldır'da dünyaya geldi. Babası Fuat Ağdemir, Dış T,caret Müsteşarlığı nezdinde İhracat Müdürü olarak yurdun dört bir köşesinde görev yaptığından, farklı yerlerde yaşayığ, tüm ülke kültürünü tanıma fırsatı bulmakla beraber, Çıldırlı "Gardiyan İsrafil"'in torunu her zaman Ardahan-Çıldır Kültürüne sadık kaldı. Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyken Ülkü Ocakları fakülte teşkilatının kuruluşunda akt,f görev aldı, kurucusu olduğu teşkilatın başkanlığını üstlendi. Bu faaliyetlerine mesleğe atıldıktan sonra da yine Kıbrıs'ta Milliyetçi Adalet Partisinde çalışarak devam etti.

Yavru Vatanda başlayıp Ankara'da devam ettirdiği meslek hayatı boyunca, vatan aşkı ile yoğurulmuş hayat felsefesine uygun olarak, her ortamda özellikle memleketi Ardahan'ın sorunları başta olmak üzere, ülkenin hiçbir sorununa hiç bir zaman duyarsız kalmadı. Haklı davalarımızın her plartformda savunucusu oldu. Ölçülü ama etkili görüş ve tepkilerini her ortamda ifade etti. Özellikle uzmanlığı ile ilgili olarak gündemdeki memleket meselelerine dair gazete, dergi ve bazı televizyon programlarında da görüşlerini ifade etmekten çekinmedi. Yine Ardahan Haber'de aralıklı olarak yer alan hukuki yazıları ile de Ardahanlıların her daim yanında oldu.

Mesleğinde hak, adalet, savunma hakkının kutsallığı, vekalette kul hakkı ve meslek etiği ilkelerine daima sadık kaldı. Milliyetçi muhafazakar görüşü yanında, düşünceye saygılı demokrat tutumu ile meslek ve özel yaşamında her zaman saygın ve sağlam ilişkiler içerisinde bulundu.

Ülkenin hukuki ve siyasi sorunları son yıllarda tavan yapmış ve son olarak da HDP memleketinden birinci parti çıkmış durumdayken, Memlekete ve adalete hizmet bilinci sebebiyle artık Parlemento dışı savaşın yeterli olmadığı düşüncesi ile milliyetçi ve hukukçu kimliği gereği edindiği birikim ve tecrübellerini Millet Meclisinde kullanmayı borç bildi.

Meslek hayatına serbest avukat olarak ankara Barosu Milliyetçi Avukatlar Grubu içerisinde devam etmektedir. Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Odalar Borsalar Birliği başta olmak üzere, çeşitli oda ve sivil toplum örgütlerinin düzenlediği Ceza, İnsan Hakları, Banka ve Sigorta, Uluslararası Ticaret Hukuku konularındaki bir çok seminere katılarak, eğitim aldı, verdi ve bunların bir çoğunun düzenleme çalışmalarında da bizzat etkin görev aldı. Kamu ve özel sektörde birçok kurum ve kuruluş yanında, Ardahanlı hemşerileri başta olmak üzere birçok şahsın da vekilliğini ve hukuk danışmanlığı yapmaya devam etmektedir.  

Av.Gökhan Ağdemir

  • --

Sosyal Medyada

in google